Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
(Po-Pá, 9-16 hod.)
0 ks
za 0 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
04.09.2021
LAICOS kuchyně

Srovnání LAICOS kuchyňských linek s dalšími levnými kuchyněmi

Rozdíly mezi kuchyňskými linkami

Nízkonákladové kuchyňské linky LAICOS jsme vytvořili jako konkurenceschopný produkt k ostatním levným řešením kuchyní, na která lze narazit v nejrůznějších hobbymarketech, nespecializovaných prodejnách s nábytkem a na dalších e-shopech, které využívají dovoz primitivních levných kuchyňských linek z blízké ciziny. Díky našim přátelům, kteří ještě před vznikem našeho projektu „zainvestovali“ do těchto levných řešení jejich kuchyňských linek, Vám nyní můžeme představit výsek z rozdílů mezi poctivou českou truhlářskou výrobou a jinými levnými řešeními, s nimiž se na českém trhu moderních kuchyní můžete setkat.

 

Rozdíl č. 1 – Česká výroba vs. dovoz

Naprostá většina levných kuchyní současného trhu pochází z dovozu, nejčastěji z Polska, anebo přes Německo z Polska (kvůli označení „německé kuchyně“ ((: ) . Důvod je prostý – v oboru dřevařství a nábytkářství hraje Polsko na evropském trhu prim a jejich vstupní ceny (výroba, materiál…) jsou zkrátka výhodné. To se mimo jiné hodí překupníkům, kteří s nápaditostí ještě větších úspor (na které se podíváme níže) dokáží v konečném důsledku pro české zákazníky udržet nízké ceny výsledných produktů, na což lidé v České republice slyší, a přitom generovat nemalý zisk.

Zde bych ráda upozornila na to, že polské výrobky nejsou vůbec špatné! (alespoň ne všechny). To, že pro mnoho českých lidí znamená automaticky „polské = šmejd“ je způsobeno především právě tím, že česká genialita vymyslela způsoby, jak vytřískat z nízké nákladovosti a dalších úsporných řešení maximum a donutila Poláky pro ně tyto výrobky v odpovídající NEkvalitě vyrábět!

Naše LAICOS kuchyně se snaží vrátit k poctivé práci „zlatých českých ručiček“. Byť i my jsme nuceni, kvůli nízkonákladovosti, ustoupit z některých specifik opravdu kvalitních kuchyní, je naším cílem dodržet alespoň minimální standardy a požadavky koncových zákazníků na kvalitu a zpracování kuchyní, za které se v žádném případě nemusíme stydět!

 

Výhody naší vlastní české výroby:

  • Nejsme přímo závislí na mezinárodních podmínkách dovozu (zvláště v době coronaviru a uzavřených hranic)
  • Možnost individuální tvorby jakýchkoliv změn, úprav a vytvoření individuálních komponentů Vaší nové kuchyně (od poliček, přes atypické skříně, které nejsou ve standardní nabídce apod.)
  • Práce opravdových truhlářů, kteří pracují v dílně – truhlárně a dělají svou práci s láskou. Na každé LAICOS kuchyni je podepsán jejich čas, pot, zručnost a zkušenosti. Pracujeme bez použití CNC strojů a citově nezapojených zaměstnanců nemající o opravdové truhlařině ani ponětí.
  • Možnost jet se na výrobu podívat.
  • Ruční balení jednotlivých poctivě odkontrolovaných zakázek.
  • Originální české návody a on-line nebo telefonická podpora pro každou situaci přímo od stvořitelů projektu!

skříň pro troubu LAICOS

(Pozn. U této LAICOS kuchyně byly zákazníkem např. zvoleny individuálně vybrané úchytky oproti standarní nabídce základních 4 typů a my jsme je zákazníkovi dokázali bez problémů dodat a namontovat. Stejně tak varnou desku a troubu, která patří do zobrazené spodní skříně pro troubu 😊.)

 

Rozdíl č. 2 – Segmentace kuchyňské linky

Protože dovozové a jiné levné kuchyně (říkejme jim pro účely tohoto článku „bezejmenné kuchyně“) kladou důraz na prostorovou úspornost kvůli skladování většího množství v centrálních skladech, ale hlavně kvůli převozu (nadrozměrné balíky totiž stojí fůru peněz!), rozhodli se geniální tvůrci a výrobci bezejmenných kuchyní pro nesmyslnou segmentaci všech komponentů kuchyně na jednotlivé skříňky. Mnohdy největší rozměr jednoho kusu, který jsou schopni vyrobit a za co nejnižší náklady dopravit k zákazníkovi je hádám 80 x 90 cm.

Co to znamená pro koncového zákazníka? Že obdrží kuchyňskou linku tohoto typu:

segmentová kuchyně

Každá skříň má vlastní porci pracovní desky a vlastní soklový segment (ta část ukrývající štelovací nožičky skříně). Toto řešení považuji za velmi NEpraktické zejména z hlediska údržby pracovní plochy i při vytírání nebo vysávání, když musíte každou skříňku „objíždět“ zvlášť. Nehledě o estetické stránce věci.

Naše LAICOS kuchyně se snažíme v tomto směru více připodobnit ke standardní truhlářské výrobě tak, aby možná na první pohled vůbec nebylo poznat, že se jedná o nízkonákladové řešení. Pracovní desky a soklové lišty porcujeme dle celkové podoby kuchyně tak, abychom eliminovali jakékoliv nadbytečné spoje. Dopravu velkých segmentů jsme vyřešili tím způsobem, že je u nás možný buď osobní odběr, anebo zavezeme kompletní kuchyňskou linku přímo k zákazníkovi domů. Tím jsme vyřešili hlavní problém s účtováním příliš vysokého dopravného kvůli nadrozměrným balíkům a zkomfortnili naše služby o další porci osobního přístupu.

Navíc jsme tím získali možnost dovézt k Vám nejen kuchyňské skříňky, dlouhé soklové profily, těsnící lišty a pracovní desky, ale i spotřebiče a dřezy s bateriemi. Krom toho, protože jsme poctivé truhlářství, můžeme našim zákazníkům nabídnout i provedení odborné montáže a zajistit tak našim zákazníkům kompletní servis při zařizování jejich nové, a přitom levné, kuchyně od A do Z.

 

Rozdíl č. 3 – Kuchyně, která se Vám jentak nerozpadne

Na obrázcích níže můžete vidět, jak nějak může vypadat zkompletovaná bezejmenná skříň. – S nenáviděnými lomenými zády (s nimiž si při montáži zažijete peklo, natož když do nich nedejbože omylem strčíte hrncem a oni se Vám rozpůlí nebo vytrhnou z nejtitěrnějších hřebíčků, které jsou k dostání na trhu [protože jsou nejlevnější]). Anebo dřezová skříňka, která sotva drží pohromadě, protože nemá v zadní části vůbec žádné zpevnění (a o zádech, byť jakýchkoliv si můžete nechat jen zdát). O kvalitě kování (pantů) a vůbec o existenci štelovacích nožiček pod pevnou soklovou lištou možná můžeme pochybovat.

 levná kuchyňská linkalevná kuchyňská linka

U LAICOS kuchyní ke každé skříni řežeme záda na míru ze sololaku (HDF) o síle 3mm a používáme delší pevnější hřebíky k ukotvení po zadním obvodu skříňky. Samozřejmostí jsou u nás také štelovací nožičky u každé kuchyňské skříňky a kování používáme značky Strong s ověřenou funkčností a výdrží dlouhá léta. Jde o nízkonákladové řešení, které ale má svou kulturu a nám i Vám zaručí větší pevnost skříní než řešení výše.

Naše dřezová skříňka vypadá uvnitř např. takto:

LAICOS dřezová kuchyňská skříň

V přední i zadní části skříňky pod pracovní deskou je o 90◦ otočený svlak (10 cm pruh) pro maximální stabilitu dřezové skříňky a zároveň pro snadnou montáž dřezu. Záda k naší dřezové skříňce LAICOS patří také, ve zmenšené podobě tak, aby zůstal pohodlně dostupný odpad i hadičky k vodě, ale aby se Vám nikdy nestalo, že Vám za dřezovou skříňku cokoliv zapadne. A i když je naše dřezová skříňka LAICOS dodávána ve standardu bez vnitřní police, nemáme problém Vám ji na požádání za drobný příplatek přibalit také. (Viz fotografie výše – připravené otvory pro čípkové podpěry police)

 

Rozdíl č. 4 – Zásuvka (šuplík), který můžete opravdu využívat

Jedna ze záležitostí levných bezejmenných kuchyní, která ve mně osobně vyvolává jeden z největších úsměvů na tváři, je řešení šuplíků ve stylu „levněji už to prostě nejde!“. Obrázek níže mluví za vše:

šuplík levné kuchyně

Zásuvky u bezejmenných kuchyní mívají čílka kotvená pouze na suchý způsob (bez lepidla) spojovacích kolíčků, protože bočnice šuplíků jsou vyrobené z lamina (protože kovové bočnice stojí více peněz). Při každém větším než neopatrném otevření zásuvky si tak zaděláváte na dalších 20 vteřin opravy šuplíku (:. Pokaždé! Na fotce je také krásně vidět, že bezejmenné kuchyně používají jako dna šuplíků tenký sololak. Při větším zatížení šuplíku budete Vaše kuchyňské náčiní a další obsah zásuvek hledat na dně skříňky.

Zásuvky LAICOS kuchyňských skříněk jsou mnohem odolnější než ukázka výše. Používáme kovové bočnice a pojezdy značky Strong, které mj. mají v přední části u čílek možnost štelování (o čemž si u šuplíků výše můžete nechat jen zdát). Dno a záda zásuvky jsou vyrobena z DTDL desky o síle 16mm, tudíž se nikdy neprohnou ani nevyškubnou z hřebíků jako u bezejmenných kuchyní, protože jsou k bočnicím přikotveny šroubky.

zásuvka LAICOS  kuchyně

zásuvka LAICOS

(Pozn. Náš zkušební LAICOS šuplík s nasazeným neohraněným čílkem -> pro ukázku plnohodnotnosti používaného deskového materiálu.)

 

Rozdíl č. 5 – Kvalita použitého materiálu

šuplík levné kuchyně

Z této fotografie si můžete všimnout také dalšího nešvaru levných kuchyní – FOLIE NA DVÍŘKÁCH A ČÍLKÁCH a papírové hrany o síle 0,5 mm. Ať si kdo chce, říká co chce, folie je nejnáchylnější z povrchových úprav kuchyní. Postupné odlepování folie, anebo příliš tenkých papírových hran je nešvar, který Vás u levných kuchyní potká v 90% případů. (Těch zbylých 10% případů, kdy folie nebo papírová hrana dvířek a korpusů kuchyně odolává, je dle mého názoru způsobeno tím, že 5% uživatelů využívá tyto kuchyně velmi sporadicky nebo je vůbec nevyužívají a posledních 5% bezejmenných kuchyní, kterým zůstává vzhled zachován, je buď náhoda, anebo jsou jejich uživatelé opravdu velmi opatrní.)

U LAICOS kuchyní foliovanou variantu dvířek vůbec nepoužíváme. Používáme výhradně materiály DTDL desek ověřených výrobců Kronospan a Egger v kombinaci s ABS hranami o síle min. 0,8-1 mm. Cenovou dostupnost materiálu zajišťujeme pouze a výhradně velkoodběrem 4 námi vybraných dekorů od dodavatele za příznivou smluvenou cenu. U LAICOS kuchyní používáme sílu DTDL desek na korpusy a dvířka 18 mm, což u bezejmenných kuchyní také nebývá standardem, neboť ve většině případů využívají levnější řešení materiálu o síle 16mm s řidší vnitřní strukturou. (To je mj. bohužel jeden z důvodů, proč se u naší příplatkové varianty lesklé bílé kuchyně nikdy nedostaneme na cenu bezejmenných foliovaných kuchyní.)

 

Rozdíl č. 6 – Pracovní deska, která se netváří jako špatný vtip

Aby toho nebylo málo, u bezejmenných kuchyní nedostanete v mnohých případech ke každé skříňce kousek pracovní desky, ale jen něco, co se za pracovní desku vydává. Chcete důkaz? Máte ho mít:

pracovní deska levné kuchyně

U bezejmenných kuchyní Vám dost možná místo pracovní desky dorazí toto. Je to v podstatě základní obyčejná dřevotřísková deska s velmi nevhodnou povrchovou úpravou s ohledem na účel používání, po obvodu „ztuplovaná“ a zahraněná vyšší hranou, aby na první pohled vypadala jako standardní pracovní deska, kterou jste nejspíše očekávali. (viz fotografie u rozdílu č. 3) Velmi ošklivé překvapení, nemám pravdu? Inu, nejlevnější možné „řešení“ a na váhu také lehčí než plnohodnotná pracovní deska –> úspora při zvážení balíku k odeslání. Dvakrát heuréka!

U Laicos kuchyní by nás něco takového ani nenapadlo. Dodáváme zákazníkům kvalitní a materiálově pouze plnohodnotné pracovní desky od značek Kronospan a Egger se zesílenou povrchovou úpravou splňující svůj účel. Navíc, 99% pracovních desek dodáváme s přední postformingovou (zaoblenou) hranou, což je z hlediska údržby a odolnosti pracovní desky mnohem praktičtější řešení. (Představte si bezejmennou kuchyň s jejich pracovní deskou zpředu zahraněnou, jak brzy se Vám v přední spáře začnou usazovat nečistoty a jak dlouho asi bude trvat, než Vám přímá pára z myčky nebo voda ze dřezu začne hranu odlepovat?...)

plnohodnotný materiál pracovních desekPracovní deska se zaoblenou postformingovou hranou

 

Rozdíl č. 7 – LAICOS kuchyně jsou zaštítěny našimi vlastními jmény a osobnostmi

Za naše LAICOS nízkonákladové české kuchyně se nestydíme a dáváme Vám to najevo. Nevystupujeme jako bezejmenní, neschováváme se za obchodní zastoupení ani neposíláme žádné zaměstnance, aby jednali za nás. Za tvorbu, výrobu (a případně i za montáž námi provedenou) přebíráme plnou odpovědnost a jsme Vám vždy po ruce při každé nesnázi nebo dotazu, který Vám v souvislosti s LAICOS kuchyněmi vyvstane (i když nesnáze se nedějí (: ) , a to především já – Šárka Vlčková a můj spolumajitel projektu LAICOS Marcel Gaier.

Se mnou se navíc můžete setkat i na našem on-line chatu nebo na našem kontaktním telefonním čísle 730 966 873, e-mailu objednavky@laicos.cz, anebo se za námi můžete přijet po smluveném termínu podívat do Střezova u Chomutova, kde máme celou naši výrobu i administrativu na jednom místě.

 

 

Jaké je tedy Vaše rozhodnutí? Dáte také raději přednost českým LAICOS kuchyním před jiným levným řešením? Navrhněte si svou LAICOS kuchyň pomocí našich pomůcek nebo mě jakoukoliv formou požádejte o pomoc s rozložením Vaší LAICOS kuchyně a pak už jen objednejte na www.laicos.cz a těšte se na svou novou kuchyňskou linku!

 

I my se těšíme s Vámi,

Šárka Vlčková a Marcel Gaier

(a celý tým podílející se na výrobě a montážích našich – Vašich nízkonákladových českých LAICOS kuchyní)

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Nepropásněte novinky, akce a slevy!
Můžete se kdykoli odhlásit. Zasíláme jednou za 14 dní.
Kde nás najdete

Střezov 57

Březno - Střezov, 438 01

Kontakty
Šárka Vlčková
Šárka Vlčková
(Po-Pá, 9-16 hod.)
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz
google-site-verification=aJcj9AozlVsyoaDLfgBa4MwoT-W0vLZKLJO2c85M8KY